میلگرد گالوانیزه

میلگرد گالوانیزه

میلگرد گالوانیزه | میلگرد ها یکی از انواع مصالح ساختمان هستند. و البته آن ها انواع مختلفی دارند و هر کدام آن ها کاربردی متفاوت دارد. برای مثال میلگرد گالوانیزه یکی از مهم ترین و کاربردی ترین آن ها است. در این مقاله قصد داریم به طور کامل این نوع میلگرد را معرفی کنیم پس با ما همراه باشید. این نوع میلگرد در برابر زنگ زدن بسیار مقاوم است برای همین هم بسیار محبوب شده است. جنس آن از فولاد بوده و همچنین از یک لایه ی مجافظ از جنس روی ساخته شده است. بنابراین این میلگرد در برابر عنصر های خورنده و فرسایش مقاوم میکند. ابعاد آنها با توجه به نیاز آن در سایز های 6 و 12 ساخته میشود. گالوانیزه یک واکنش متالوژیکی بین فولاد و روی ایجاد میکند که این فرایند برای ایجاد یک نوع پوشش از یک سری لایه های آلیاژ آهن و روی میباشد.

برای دریافت قیمت قطعات بتنی پیش ساخته با درصد تخفیف بالا با شرکت روزبه شن تماس حاصل فرمایید

شماره تماس :

021-44847465 | 038-33355116

09128468397 | 09133830918

!!! از دیگر محصولات ما مشاهده بفرمایید : دال بتنی پیش تنیده هالوکور !!!

روش گالوانیزه کردن میلگرد

نخست میلگرد ها را به طور کامل پاکسازی میکنیم به این دلیل که در این پروسه باید میلگرد ها برای گالوانیزه شدن به صورت کامل تمیز و سطوح آن از هر نوع آلودگی پاک باشد. سپس آن ها را به روی آغشته میکنیم و در دمای 830 درجه فارنهایت حرارات میدهیم. در مرحله آخر آن ها را در شرایط مناسب سرد میکنیم و این مرحله به دلیل حساسیت بالایی که دارد در کیفیت گالوانیزه شدن بسیار تاثیر گذار است.

ویژگی ها و خواص مکانیکی میلگرد گالوانیزه

با توجه به تحقیقات انجام شده تفاوت بسیاری بین این نوع میلگرد با سایر میلگرد های دیگر وجود ندارد ولی با این حال ما در ادامه ی مطلب ویژگی های منحصر به فرد این میلگرد را بیان میکنیم. این نوع میلگرد بسیار مقاوم است و بر خلاف سایر پوشش ها میتواند در برابر ضربه زیاد مقامت کند. نام دیگر این میلگرد ها میلگرد های فداشونده است چرا که با قرار گرفتن در شرایط نامطلوب و خورنده از بین میروند ولی از از بین رفتن فولاد جلوگیری میکنند. مستحکم بودن کششی میلگرد گالوانیزه بالای 600 مگا پاسکال است. تسلیم آن نیز بالای 355 مگا پاسکال میباشد. حرارتی که هنگام ساخت این نوع میلگرد رخ میدهد نمیتواند باعث از بین رفتن ویژگی های منحصر به فرد میلگرد گالوانیزه شود. در برابر خرابی نیز در مقایسه با میگرد سیاه حدود 40 برابر بیشتر است. باعث جلوگیری از ترک خوردن و از بین رفتن اسکلت میشود.

!!! از محصولات برتر روزبه شن : دیوار پیش ساخته بتنی !!!

انواع میلگرد های گالوانیزه

میلگرد های گالوانیزه آج دار : شکل آن بصورت بافته شده بوده و به دور میلگرد بصورت مارپیچ درآمده است که نیز شیار دار هستند.

میلگرد های گالوانیزه بدون آج : کاربرد آن ها در ساخت و ساز در صنعت برای ساخت قطعه های صنعتی می باشد که از مزایا و ویژگی های این میلگرد ها می توان به کاربرد بالای آنها در جوشکاری و همچنین دارا بودن انعطاف پذیری مناسب اشاره کرد.

برای دریافت قیمت قطعات بتنی پیش ساخته با درصد تخفیف بالا با شرکت روزبه شن تماس حاصل فرمایید

شماره تماس :

021-44847465 | 038-33355116

09128468397 | 09133830918

از مقاله قبلی سایت روزبه شن دیدن بفرمایید : انواع قطعات بتنی پیش ساخته را بشناسید

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است