شرکت روزبه شن تولید کننده دال بتنی پیش ساخته با کیفیت بالا و قیمت دال پیش ساخته بتـــــــنی مناسب آماده ارائه بهترین محصولات با انواع تیتراژ ها و تحویل در سراسر کشور می باشد، همچنین شرکت روزبه شن بصــــــورت تخصصی و ویژه لوله بتنی پیش ساخته ارائه میدهد.

برای خرید محصولات دال بتنی پیش ساخته با کیفیت و قیمت مناسب با شرکت روزبه شن تماس حاصل فرمایید

شماره تماس :

09131812800 | 038-33355116 | 09128468397 | 09133830918dal-botoni

دال بتنی چیست

دال بتنی نوعی سقف است که به شکل یکپارچه از مصالحی مثل بتن و فولاد ساخته می شود که از ان ها در ساخت انواع سازه با کاربردهای متفاوت و ساختن عرشه انواع پل ها و کف سازی ها استفاده می شود و اجزای تشکیل دهنده ان میلگرد و بتن است که از این نمونه ها بیشتر در سقف طبقات که ضخامت ان بین 10 تا 50 سانتی متر است استفاده می شود. برای سنگ فرض ها از دال هایی که ضخامت ان ها کم است استفاده می شود. دال های بتنی یا به صورت پیش ساخته و یا در محل پروژه اماده می شوند که در محل پروژه در قالب هایی که خمیر بتن در ان ها ریخته می شود انجام می شود که قبل از ریختن بتن مقداری میلگرد های تقویتی در قالب قرار می گیرد و برای این که میلگرد ها به طور کامل توسط بتن پوشیده شوند توسط وسایل پلاستیکی نگه داشته می شوند. قالب هایی که معمولا در دال ها استفاده می شود پلاستیکی، فولادی و یا چوبی هستند که برای پروژه هایی که کیفیت کار در ان ها بسیار مهم است بیشتر از قالب های فولادی و پلاستیکی استفاده می شود. گاهی اوقات هم در بعضی مکان ها مثل دال های کف ساختمان که به وسیله دیوار های پی و یا اجر پوشیده شده اند لازم نیست از قالب استفاده کنیم چون دیوار ها به عنوان کناره های سینی قالب عمل می کنند.

دال بتنی پیش ساخته کیفیت بالا

 

انواع دال های بتنی

دال یک طرفه: در این دال ها انتقال بارهای وارد شده در جهت طولی می باشد. و در حالتی که نسبت دهانه بزرگ تر به دهانه کوچک تر بیشتر از دو باشد و دال ها بر روی دو لبه قرار گیرند از نوع یک طرفه خواهد بود. اگر تکیه گاه ها دال را در چهار ضلع ان پشتیبانی کنند این دال ها نیز یک طرفه هستند. که در هر دو حالت تنها در راستای دهانه های کوچک تر، آرماتور ها باید نصب شوند.

دال دو طرفه: اگر نسبت دهانه بزرگ تر به دهانه کوچک تر ان کمتر از دو باشد و دال به واسطه تکیه گاه در چهار ضلع خود پشتیبانی گردد از نوع دو طرفه است و آرماتور های اصلی باید در هر دو جهت اجرا شوند زیرا نیرو ها هم در جهت طولی و هم در جهت عرضی منتقل می شوند.

دال تخت: این ها در دسته دال های بتنی توپر محسوب می شوند و در ان ها هیچ گونه تیری وجود ندارد و در ان ها ستون ها از طریق دال تخت به هم وصل می شوند اینها از انواع دال های دو طرفه می باشند و مستقیم به ستون وصل می شوند.اجرای دال های تخت نسبت به دال های با تیر به دلیل آرماتور بندی و قالب بندی ساده تر، هرینه های اجرایی مناسب تر و انعطاف پذیری بیشتری که در محل قرار دادن ستون ها دارند باعث  اجرای یک طراحی بهتر می شوند.

دال بتنی با تیر: در این سیستم بار های وارده بر دال به شکل دو طرفه بوده و به تیر های عمود برهم انتقال می شوند و بعد از ان از راه تیر به ستون منتقل می شوند.

مشبک: با افزایش دهانه دال ضخامت ان نیز افزایش پیدا می کند و در اخر باعث افزایش وزن سقف می شود. برای کاهش وزن و صرفه جویی در مصرف بتن می توانیم دال تخت ضخیمی را در وسط دهانه با یک دال نازک با برآمدگی هایی در دو جهت عمود برهم جایگزین کرد. در اجرای این نوع سقف ها می توان با قالب های جعبه ای شکل فضاهای خالی را در دو قسمت زیرین به وجود اورد. سقف وافل هم نمونه ای از دال های مشبک است.

دال های بتنی پیش ساخته چه کاربردها و مزایایی دارند؟

دال های بتنی پیش ساخته کمک های زیاد و مفیدی برای پروژه های ساختمانی هستند. این دال ها چند منظوره هستند و به شکل های مختلف در صنعت ساختمان سازی هم وارد شده اند. به طوری که در پروژه های کوچک خانگی تا کار های بزرگ تجاری از ان ها استفاده می شود. این دال ها در ابعاد و اندازه های مدنظر در کارخانه تولید شده و به محل پروژه منتقل می شوند. از ان جایی که به صورت یکپارچه ساخته می شوند در بیشتر پروژه ها کاربرد دارند از جمله:

  • برای جلوگیری از منتشر شدن آلودگی ها و تکثیر شدن حیوان های مضری مانند موش ها به عنوان پوشش برای آبراه ها استفاده می شود.
  • برای افزایش دادن سطح قابل استفاده پیاده روها یا سواره روها، به وسیله این دال ها می شود معابر را عریض تر نمود.
  • در شرایط مختلف شهری برای ایجاد جوی ها استفاده می شود.
  • و در بسیاری از موارد دیگر.

و در آخر حالا که با کاربرد های دال های بتنی پیش ساخته آشنا شدید بهتر است مزایای آن را هم بدانید: از مزایای اجرای این دال های بتنی پیش ساخته می توان به صرفه جویی در مصرف مصالح، مقاومتی که در برابر آتش دارند، سرعت اجرا و طول عمر بالا و عملکردی مانند عایق صوتی و مقاومت برشی بالا اشاره کرد.

 

دال های بتنی پیش ساخته چه کاربردها و مزایایی دارند؟

دال بتنی چیست؟

دال بتنی همان­طور که از نامش پیداست صفحات تخت بتنی هستند که به عنوان بااهمیت­ ترین بخش استحکامی سازه کاربرد بسیار دارند. امروزه توانسته­اند دال بتنی­های انحنا­دار نیز تولید کنند که برای ساخت سد، تونل و پل و… بکار می­رود. روزبه شن تولید کننده دال بتنی پیش ساخته، با قیمتی مناسب و با کیفیتی تضمینی، به صورت تخصصی به استحکام سازی خانه­های شما کمک می­کند. البته دال بتنی با کاربری­های گوناگون، پیاده­رو، فونداسیون و سقف عرضه می­شود و امروزه بسیار پر مصرف است.

دال بتنی روی کانال

دال بتنی انواعی دارد. یکی از انواع مختلف آن سنگدال­ها یا دال بتنی روی کانال هستند که به منظور زیباسازی و پوشش بر روی کانال­ها، جدول­ها و لوله­ها قرار می­گیرد. هدف از قرارگیری دال بتنی روی کانال هم مرتب سازی محیط اطراف و هم بستن راه دسترسی عموم مردم به کانال­های زیر سطحی شهر مانند کانال فاضلاب است. روزبه شن با تجربه­ای چندین ساله به صورت کاملا تخصصی انواع سقف­های بتنی را در سراسر کشور ارائه می­کند.

دال بتنی یک طرفه

یکی دیگر از انواع دال بتنی، دال بتنی یک طرفه است. اما منظور از دال یک طرفه سقف بتنی است که تیرهای به­کارفته در آن تنها از دو طرف مقابل قادر به انجام عملیات هستند. در دال بتنی های دو طرفه، در هر چهار سمت سقف تیر وجود دارد و رفتار دالی انجام گرفته به شکل دو طرفه رخ می دهد. در دا­ل­های یک طرفه میزان بار فقط در راستای یک طرف، یعنی یا راستای دهانه کوچک یا راستای دهانه کوتاه و در نهایت به تیر بلندتر انتقال می­یابد.جهت آگاهی از روش کار دال بتنی یک طرفه می توانید با مشاوران و کارشناسان شرکت روزبه شن در ارتباط باشید تا آن­ها نیز شما را راهنمایی کنند.

دال بتنی پیش تنیده

دال بتنی هم یک عضو از مصالح ساختمانی برای استحکام سازه است. ضخامت این سازه بین 10 تا 50 سانتی متر نظر به محیط استفاده کاربر متفاوت می­باشد. روزبه شن می­تواند درتعیین و تامین دال بتنی پیش تنیده راهنمای خوبی باشد. دال بتنی پیش تنیده به علت نوع ساختاری که دارد، معمولا برای ساخت سقف سازه­ها استفاده می­شود. هالوکور، نام دیگر  دال بتنی پیش تنیده است. در مرکز خود دارای سوراخ با قطر های متغیر قرار دارد که باعث کاهش بار و وزن اضافی دال خواهد شد.

دال بتنی پیش ساخته عالی

دال بتنی پس تنیده

دال بتنی پس تنیده ساز و کاری مشابه دال بتنی پیش تنیده دارد. تنها تفاوت این دو دال بتنی، ساخت سریع دال پس تنیده می باشد که به همین علت در صنعت ساختمان سازی کاربرد بیشتری دارد. دال بتنی پس تنیده هم به صورت توخالی و دارای سوراخی است که میل‌گرد و تیر از آن‌ عبور می‌کند. استفاده از آن به صورت گسترده و پر کاربرد در صنعت ساختمان سازی شایع است. وقتی میله‌های فولادی که باعث استحکام ساختمان می‌شوند را از خود عبور می‌دهد، در قسمت انتهای آن شاهد تنیدگی هستیم که دو انتهای دال را به هم متصل می‌کند. در صورت روش کار دال بتنی پس تنیده می‌توانید از مشاورین روزبه شن کمک بگیرید.

دال بتنی راه پله

به طور کلی از دال بتنی‌ها برای ساخت پل، سد، سقف خانه یا حتی پله‌ها استفاده می‌شود. دال بتنی که مهندسان روزبه شن برای پله و راه‌پله در نظر گرفته‌اند، به دال بتنی راه پله معروف است. استفاده از دال برای پله به مهندسان اجرایی با تجربی نیاز دارد تا بتوانند تمام مراحل ساخت مانند خم زدن ریشه، قالب بندی، بتن ریزی و آرماتور بندی را به صورت تخصصی انجام دهند. شیب دال بتنی پله با شیب خم زدن در تمامی پله‌ها باید برابر باشد و این تبحر در کار ، تخصص مهندسان مجرب شرکت روزبه شن است.

تفاوت سقف دال بتنی با تیرچه بلوک

درواقع سقف تیرچه بلوک همان سقف دال بتنی به صورت یک طرفه است. تیرچه بلوک سقف نقش پرکنندگی را در سازه ایفا می‌کند و نقشی در ساختار سازه ندارد. معمولا در نواحی که اضافه بار و وزن زیاد مصالح موجب خرابی سازه می‌شود از تیرچه بلوک استفاده می‌کنند. تیرچه‌ها به دلیل توخالی بودن بسیار سبک هستند. در مقابل سقف‌های دال بتنی به صورت یکپارچه و کاملا بتنی سقف سازه را تشکیل می‌دهند. مقاومت آن به نسبت از تیرچه بلوک بیشتر و وزن آن هم بیشتر است. معمولا برای ساخت سازه‌های مقاومتی مانند پل و سد از دال بتنی‌ها استفاده می‌کنند. روزبه شن بهترین و باکیفیت ترین سقف‌های پیش ساخته را با کمترین قیمت به شما عرضه می‌دارد. اجرای عملیات و ساخت سازه با دال بتنی وتیرچه بلوک نیز توسط مهندسان شرکت روزبه شن قابل انجام است. جهت راهنمایی بیشتر می‌توانید با کارشناسان شرکت در ارتباط باشید.

کاربرد دال بتنی پیش ساخته