شرکت روزبه شن تولید کننده دال بتنی پیش تنیده هالوکور با کیفیت بالا و قیمت مناسب آماده ارائه بهترین محصولات با انواع تیتراژ ها و تحویل در سراسر کشور می باشد، همچنین شرکت روزبه شن بصــــــورت تخصصی و ویژه بتن آماده در شهرکرد ارائه میدهد.

برای خرید محصولات دال بتنی پیش تنیده هالوکور با کیفیت و قیمت مناسب با شرکت روزبه شن تماس حاصل فرمایید

شماره تماس :

021-44847465 | 038-33355116 | 09128468397 | 09133830918

خرید دال بتنی پیش تنیده هالوکور

امروزه ساخت و سازها با روش های مدرن و صنعتی مثل استفاده از دال بتنی پیش تنیده هالوکور علاوه بر اینکه باعث سبک سازی ساختمان می شوند باعث بالا بردن سرعت اجرا و کاهش هزینه ها و مقاوم نمودن ساختمان نیز می شوند. کلمه مجوف در لغت نامه دهخدا و فرهنگ نامه معین به معنی میان تهی امده است و همان گونه که از اسم ان پیداست دال بتنی پیش تنیده هالوکور به انواع دال میان تهی می گویند. این دال ها از سه جز حجم پر کننده در قسمت میانی، دو دال فوقانی و تحتانی به ضخامت های 5 تا 8 سانتی متر که دال فوقانی روی حجم پرکننده و دال تحتانی زیر حجم پرکننده و تیرچه های بتن بین حجم تشکیل می شود. دال مجوف روشی بسیار مدرن و مقرون به صرفه است دارای مزایای زیادی است به همین دلیل جایگزین خوبی برای دال های معمولی و قدیمی است و ترکیب ان بتن و قالب های پلی پروپیلن است ودر فونداسیون وسقف کاربرد دارد. این سیستم ها دارای قابلیت های متنوعی هستند به همین دلیل مهندسین از ان ها استقبال می کنند. انواع سقف‌ های هالوکور جهت مقاومت سازی ساختمان‌ های بزرگ مانند تالارهای عروسی و پذیرایی، سوله‌ها و استخرها نیز استفاده می‌شوند. سقف‌های پیش ساخته هستند که نسبت به سایر سقف‌ ها وزن سبک‌تر و ایمنی بالاتری دارند. ایمنی سقف‌های هالوکور باعث می‌شود که در هنگام حوادثی مانند زمین لرزه، آسیب چندانی به سازه و اشخاص وارد نشود. به دلیل فضای خالی بین سقف‌های اجرا شده در سازه، تاسیسات الکتریکی و مکانیکی هم از آن عبور می‌کند.

دال بتنی پیش تنیده هالوکور

مزایای اقتصادی دال بتنی پیش تنیده هالوکور

یکی از چالش های مهم برای بشر در ساخت وساز ها مسئله قیمت به صرفه و اقتصادی است که با استفاده درست از امکانات و استفاده از دال مجوف به جای دال های قدیمی می تواند اینگونه در هزینه ها موثر باشد:

 • یکدست بودن سطح زیرین کار که باعث راحتی در اجرای نازک کاری و لوله کشی در زیر سقف و کاهش هزینه ها می شود.
 • برای تامین تعداد زیادی پارکینگ می توان ستون های اضافه را حذف کرد. ( دال بتنی پیش تنیده هالوکور )
 • با حذف کردن سقف های کاذب هزینه های مربوط به نصب سقف کاذب هم حذف می شود.
 • با کاهش تعداد ستون های بکار رفته در ساختمان می توان از فضای داخلی بنا هم بهتر استفاده کرد.
 • در این سیستم از میلگرد و بتن کمتری هم استفاده می شود.

دال بتنی پیش تنیده هالوکور ساختمان

مزایای اجرایی دال مجوف

دال های مجوف علاوه بر فایده های اقتصادی که دارند دارای مزایای اجرایی مناسب نیز هستند از جمله:

 • قابلیت باربری سقف زیاد است.
 • با کاهش جرم دال ها در مقابل نیروی زلزله، نیروی برشی زلزله که بر سازه وارد می شود نیز کاهش می یابد.
 • امکان انجام قالب بندی با روش های معمولی
 • امکان حذف کردن تیرهای اویز دار و سر ستون ها وجود دارد.
 • عملکرد مناسب و مقاومت زیاد در برابر زلزله.
 • قابلیت تردد راحت کارگر ها

حذف بتن زاید با دال بتنی پیش تنیده هالوکور

سیستم دال مجوف با استفاده از حجم های پر کننده و حذف بتن زاید میانی می تواند بار مرده و اضافی سقف را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد به طوری که در مقایسه با دال توپر هم ضخامت خود حداقل 30 درصد سبک تر است ولی به دلیل ان که حذف بتن از قسمت میانی دال بوده، تاثیر کمی بر کاهش سختی سقف دارد، به طوری که سختی ان از دال توپر هم ضخامت خود فقط 10 درصد کمتر است.

دال مجوف پیش تنیده

طراحی سیستم های دال بتنی پیش تنیده هالوکور چگونه است؟

سیستم دال مجوف معمولا به صورت دال های تخت و با دال های بدون تیر طراحی می شوند و برای کنترل کردن نیروهای وارده مثل زلزله از دیوار برشی استفاده می شود. در حالت کلی مراحل طراحی سازهای سیستم دال مجوف با دال تخت تفاوت های اساسی و بنیادی ندارند. تمامی ضوابط و مقررات در طراحی اسکلت بتنی با سقف دال تخت برای اسکلت بتنی با دال مجوف هم صدق می کند. ضرایب ترک خوردگی ومحاسبه ضریب زلزله و ضریب رفتار و غیره تفاوت های اساسی در طراحی سقف است. در ساختمان های قدیمی، از انجایی که دال های بتنی پیش تنیده مستقیم بر روی زمین قرار می گرفتند باعث از دست رفتن حرارت اتاق می شدند. اما امروزه این دال های بتنی بر روی لایه ای از عایق یا همان یونولیت قرار میگیرند که گاهی اوقات هم در داخل دال های پیش تنیده از لوله های گرمایش از کف هم استفاده می شود. از هالوکور هایی که عایق نشده اند هم برای ساختمان هایی که سرمایش و گرمایش برای ان ها اهمیتی ندارد استفاده می شود. در این موارد دال های بتنی را مستقیما روی لایه سنگی قرار می دهند که این لایه سبب می شود دمای هالوکور در طول سال حفظ شود و سرمایش و گرمایش ساختمان را تامین کند. از انجایی که جرم حرارتی این دال های بتنی بالاست در دیوار ها، کف ها و جاهایی که بتن در داخل پوشش حرارتی قرار می گیرند، کاربرد دارند. برای افزایش نسبت مقاومت به وزن هالوکور ها چند روش طراحی وجود دارد. که در تمامی این طرح ها، سطح بالایی به صورت مسطح و صاف بوده و سطح پایینی به حالت های زیر ساخته می باشند:

 • هالوکور موج دار که در جهت کوتاه و از سمتی به سمت دیگر استفاده می نمایند.
 • هالوکور دندانه ای یا یک طرفه که مقاومت قابل توجهی در یک جهت دارند.
 • هالوکور کلوچه ای یا دو طرفه که در هر دو جهت، دارای مقاومت زیادی هستند.

که هر کدام را با توجه به پروژه می توان به کار برد.

قیمت سقف هالوکور

سقف هالوکور همان‌طور که از نامش پیداست قطعات توخالی  پیش ساخته‌شده‌ایی هستند که در کارخانه طراحی و ساخته می‌شوند. شرکت روزبه شن نیز تولید کننده سقف پیش ساخته هالوکور است. درصورت نیاز، به محل اجرای پروژه منتقل و برای استفاده در سقف یا سایر سازه‌های مربورطه، آماده می‌شود. این سقف از بتن آرمه معمولی و ازپیش تنیده ساخته می‌شود. امروزه باتوجه به افزایش سطح کاربرد سقف هالوکور، کارخانه‌ها و شرکت‌های مختلفی در این زمینه فعالیت دارند. برای دریافت اطلاعات لازم و  لیست هزینه‌ها از مشاوره رایگان روزبه ‌شن استفاده کنید.

پیش‌ دال پل

باتوجه به هزینه و سختی ساخت و اجرای پل، امروزه از قطعات  از پیش ساخته شده مثل دال‌ بتنی استفاده می‌شود. جنس دال‌ها از فولاد و بتن و میلگرد می‌باشد و در عرشه‌ی پل بکار می‌رود .این فرایند نیاز به متخصص دارد تا به درستی ابعاد و نیاز کار را محاسبه و اجرا کند. بعد از جاگذاری پیش‌دال‌ها، کار به وسیله‌ی میلگرد و بتن استحکام بیشتری پیدا می‌کند. مهندسان روزبه شن این امر را با نهایت تجربه و تخصص انجام می‌دهند و در تمام نقاط کشور آماده خدمات رسانی هستند.

معایب سقف هالوکور

هالوکور، این نوع سقف پیش ساخته درکنار مزایای بالقوه دارای ویژگی‌هایی نیز می‌باشد که مناسب برای استفاده‌ی عموم نیست. طراحی و اجرای این سقف نیروی مهندس و متخصص می‌طلبد و به راحتی قابل اجرا به دست افراد کم تجربه نیست. استفاده از سقف هالوکور به صرفه اقتصادی نیست. به دلایل مالی این محصول در پروژه‌های کوچک نمی‌تواند چندان دارای صرفه اقتصادی باشد‌ و نیازمند سرمایه‌ی بالاتری است. اما کارشناسان و مدیران شرکت روزبه شن می‌توانند انواع سقف هالوکور را با بهترین کیفیت و به‌صرفه ترین قیمت بر روی سازه‌های شما نصب و اجرا کنند.

وزن سقف هالوکور

سقف هالوکور علاوه براینکه به دلیل پیش ساخته بودن اجرا را راحت‌تر کرده است. با داشتن حداقل وزن و سبکی به نسبت دیگر روش‌ها بسیار موردپسند می‌باشد. باتوجه به طراحی و وزن حداقلی خطرات ناشی از زلزله و دیگر حوادث کاهش می‌یابد. در ساختار سقف هالوکور سنگدانه‌های سبک و مواد اولیه کم وزن استفاده شده که وزن کار را علاوه بر داشتن استحکام قریب به ۴۰٪ کاهش داده است و تاثیر شایانی در ایمن سازی سازه‌ها دارد. محاسبات کاهش نسبت وزن به مقاومت توسط متخصصین روزبه ‌شن انجام شده و طراحی لازمه اجرا می‌شود.

نحوه‌ اجرای سقف هالوکور

روشن است که اجرای سقف هالوکور امری تخصصی است و جهت اطلاع از اجرا و هزینه با تیم مشاوره‌ی روزبه‌ شن ارتباط بگیرید. اما به طور اجمالی اجرای سقف شامل مراحلی است اعم از اجرای میلگرد و تیر‌های بتنی به منظور تشکیل کلاف پیرامونی، لازم به ذکر است که می‌توان از تیرهای بتنی پیش‌ساخته‌ی روزبه ‌شن استفاده کرد. در مرحله بعدی سقف‌ها با احتیاط توسط جرثقیل بر محل مورد نظر کار گذاشته می‌شوند و تنها درصورتی که از ایستایی و ایمنی اطمینان حاصل شود، هالوکور از پنل نگهدارنده جدا خواهد شد. در مرحله سوم و نهایی اجرای سقف، کار آماده‌ی بتن ریزی می‌باشد. ضخامت بتن برای ایمنی و جلوگیری از ترک خوردگی حداقل باید ۵سانتی متر باشد.

دال پیش تنیده

دال‌های پیش تنیده در کارخانه‌ ساخته و سپس به محل اجرا منتقل می‌شوند. قطعاتی ثابت و دارای مقاومت بالایی هستند که از رشته‌های پیش تنیده در ترکیب ساختشان استفاده شده است و دارای ضخامتی بین ده الی پنجاه سانتی متر می‌باشد. قبل از اجرا تکیه گاهی باید تعبیه شود تا دال پیش تنیده به درستی در جای موردنظر ثابت شود. اجرای آن با استفاده از خمیرهای بتنی انجام می‌شود. به طورمعمول در سقف ساختمان بکار می‌روند. این دال‌ها توسط متخصصین روزبه‌ شن طراحی و ساخته می‌شوند.

هالوکور بتنی پیش تنیده

ساخت و اجرای این قطعات طراحی و محاسبات مهندسین باتجربه را می‌طلبد، این طراحی در راستای ایمن‌سازی صنعت ساخت و ساز روند صعودی را در پیش دارد. تیم روزبه ‌شن به نحو احسنت این بستر را محیا کرده‌اند. هالوکور بتنی پیش تنیده دارای مقاومت بالایی می‌باشد که از جنس بتن است. هر قطعه از ۴تا ۶ سوراخ که در طول قطعه ادامه دارد ساخته شده. این فضای توخالی جهت سبک سازی سازه طراحی شده است. پیش از اجرا بسترسازی اعم از اجرای کلاف پیرامون کار، اجرای تیرچه و میلگرد الزامی است.  حضور تیم متخصص را می‌طلبد.