شرکت روزبه شن با تجربه چندین ساله در زمینه اجرای خدمات آسفالت اعم از بهسازی آسفالت و درزگیری آسفالت ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان در سراسر کشور می باشد، تعهد انجام با کیفیت کار در دستور کار روزبه شن بوده و تا به حال از این امر عقب نشینی نکرده ایم. از دیگر خدمات روزبه شن می توان به باکس بتنی پیش ساخته اشاره کرد.

برای اجرای بهسازی آسفالت با کیفیت و قیمت مناسب با شرکت روزبه شن تماس حاصل فرمایید

شماره تماس :

021-44847465 | 038-33355116 | 09128468397 | 09133830918

بهسازی آسفالت - Rozbehshen

قبل از اینکه بخواهیم در این مقاله راجع به بهسازی آسفالت توضیح دهیم بهتر است کمی اطلاعات راجع به آسفالت داشته باشیم. به طور کلی به مخلوط کردن شن وماسه و مصالح سنگی با دانه بندی پیوسته و یک ماده چسبنده که معمولا قیر است آسفالت می گویند. که در کل به سه دسته گرم و سرد و حفاظتی تقسیم می شود. زیر سازی و اجرای صحیح این عملیات توسط یک گروه دستی و ماشین الات اتوماتیک راه سازی با تضمین و از همه مهم تر نظارت صحیح کارشناسان با سابقه شرکت صورت می گیرد.

انچه که در مورد خرابی و بهسازی آسفالت ها باید بدانیم

از عوامل مهمی که ممکن است باعث خراب شدن رویه آسفالت راه ها شود و احتیاج به بهسازی آسفالت داشته باشد شامل:

 • کیفیت و جنس مصالح زمین منطقه
 • وزن و تعداد ترافیک عبوری از رویه راه (تعداد وزن وسیله های نقلیه سنگین با تعداد وسیله نقلیه سبک با هم فرق می کند و اهمیت زیادی دارد).
 • شرایط اب و هوایی منطقه ای که راه در ان قرار دارد مثل تعداد روز های سرد و روزهای گرم و تغییرات درجه حرارت در فصل های مختلف در شبانه روز.
 • باید در زمان ساخت همه ی اصول اجرایی و کنترل های لازم توسط پیمانکار و دستگاه نظارت مثل کیفیت قیر، مصالحی که در اسفالت مصرف می شود خصوصا اساس و زیر اساس و جنس مصالح دانه بندی و تراکم داشتن مصالح بسیار اهمیت دارند و باید به ان ها توجه شود.
 • اقدام های انجام شده در نگهداری و درست کردن به موقع و بهسازی آسفالت باعث بالا بردن عمر مفید ان می شود.
 • توپوگرافی منطقه مخصوصا مقدار شیب نیز در عمر مفید رویه آسفالتی مهم است.
 • عبور کردن وسیله نقلیه ای که لاستیک های یخ شکن دارند و یا دارای زنجیر چرخ هستند در فصل های سرد سال باعث خرابی آسفالت می شوند.

برای اجرای بهسازی آسفالت با کیفیت و قیمت مناسب با شرکت روزبه شن تماس حاصل فرمایید

شماره تماس :

021-44847465 | 038-33355116 | 09128468397 | 09133830918

این خرابی ها به دو دسته خرابی های سطحی و خرابی های اساسی تقسیم می شوند. خرابی ها می توانند انواع مختلفی داشته باشند مثل ترک انعکاسی، برشی، ترک بین دو باند، ترک اکس فینیش، ترک انقباضی، ترک های پوست سوسماری و موزاییکی، ترک های لبه اسفالت، گودی و رد چرخ، نشست های موضعی، تورم، قیرزدگی و رو زدن قیر، پریدن دانه ها و کچلی یا صیقلی شدن سطح آسفالت. خرابی های سطحی به خرابی ها و مشکلات رویه و یا سطحی آسفالت می گویند که شامل قیر زدگی و پریدگی دانه ها و تغییرات شیمیایی در قیر آسفالت است و هم چنین مصالح سنگی موجود در ان هم مناسب نیستند. خرابی های اساسی همانطور که از اسم ان پیداست به تغییرات اساسی شامل لایه های زیرین مثل اساس وزیر اساس است. برای این که بتوانیم بهسازی آسفالت را به درستی انجام دهیم  باید با توجه به نوع خرابی و شناخت ان شروع به تعمیرات و بهسازی کنیم. در واقع در اجراهای سطحی فقط به بهسازی و تعمیر لایه رویی اسفالت توجه و اقدام می شود در حالی که در خرابی های اساسی هم باید لایه رویی بهسازی شود و هم باید لایه های زیرین مرمت شوند. اصولا بهسازی آسفالت جاده ها به دو دلیل مهم انجام می شوند:

 • توان باربری راه افزایش می یابد.
 • ناهمواری ها، ترک ها و تغییر شکل های ایجاد شده بر روی سطح باید مرمت شوند.

بهسازی آسفالت - روزبه شن

بهسازی آسفالت معابر

بهسازی آسفالت معابر در واقع نوعی ترمیم، لکه‌گیری، تراش و استفاده از روش‌هایی جهت بهبود آسفالت و حفظ امنیت راه‌هاست. بهسازی آسفالت معابر امری بسیار مهم است به طوری که مهندسان، شهرداران و معاونان عمران و شهرسازی  نسبت به آن تاکید مکرر داشته و همواره انجام این عملیات را اولویت سایر اقدامات عمرانی می‌دانند. شرکت روزبه شن، تمام شرایط مکانی و آب و هوایی تاثیرگذار بر روی خرابی آسفالت را بررسی کرده و سپس توسط متخصصانی در این زمینه اقدام به اجرای طرح بهسازی آسفالت معابر می‌کند.

بهسازی روسازی آسفالتی

 بعد از اینکه تمام عملیات آسفالت انجام شد، حالا نوبت به روسازی آسفالت است. این رویه بر روی لایه‌های زیرین متراکم شده خاکریز، سنگ یا حتی خاک طبیعی قرار می‌گیرد و مرحله نهایی آسفالت است. اما بر اثر عبور وسایل نقلیه در مدت زمان نسبتا طولانی دچار تخریب شده و نیاز به بهسازی روسازی آسفالت را مهندسان روزبه شن برآورده می‌سازند. بهسازی روسازی آسفالتی به جهت حفظ ایمنی جاده و عبور و مرور انجام می‌شود. به طور کلی می‌توان به دوشکل سه لایه و تمام لایه، بهسازی روسازی آسفالتی را انجام داد.

021-44847465 | 038-33355116 | 09128468397 | 09133830918

بهسازی و آسفالت جاده

رویه سطحی آسفالت، به مرور زمان و بر اثر عبور و مرور زیاد وسایل نقلیه دچار خرابی شده و نیاز به بهسازی دارد.  شرکت روزبه شن، با مقدار تجاربی که از خدمات آسفالت بدست آورده،  کیفیت و جنس مصالح خود را تضمین می‌کند.  توجه داشته باشید که اگر مصالح ساخت و اجرای آسفالت، از کیفیت کافی برخوردار باشد، میزان تخریب به شدت کاهش یافته و به طبع از خرابی و بهسازی زود هنگام جلوگیری می‌شود.  وقتی آسفالت جاده دچار خرابی سطحی و خرابی اساسی شود نیاز به بهسازی و آسفالت مجدد دارد. جهت بهسازی و آسفالت جاده‌ای می‌توانید با متخصصان روزبه شن در ارتباط باشید. با بهسازی و آسفالت مجدد، میزان باربری راه‌ را افزایش داده و ایمنی را به جاده محل زندگی خود برگردانید.

 بهسازی و آسفالت راه روستایی

تعداد زیادی از روستاهای کشور، با جاده‌هایی بدون آسفالت، به شهر متصل شده‌اند. امنیت این گونه‌ راه‌های خاکی و مملو از سنگ به شدت پر خطر است و سلامت و امنیت زندگی روستاییان را به مخاطره می‌اندازد. تعداد زیادی از راه‌های روستایی کشور هم توسط شرکت روزبه شن،در دست بازسازی و بهسازی است. راه‌های روستایی به علت عرض کم و معمولا نداشتن فاز شب، بسیار پرخطر هستند. با بهسازی و آسفالت روستایی امنیت این راه‌ها را چندین برابر کنید.

بهسازی و آسفالت

  اولین فاکتور، کیفیت و جنس مصالح  و به دنبال آن میزان عبور و مرور وسایل نقلیه، شرایط جوی و موقعیت مکانی  در تخریب آسفالت بسیار موثر هستند. مهندسان روزبه شن با بهسازی آسفالت آن را ترمیم کرده و با مرمت به موقع، عمر آسفالت و میزان باربری آن را افزایش می‌دهند. خرابی های آسفالت شامل موارد زیر می باشد:

 • انواع ترک
 • انواع برش
 • موج
 • گودی یا برآمدگی
 • پریدن دانه های آسفالت
 • صیقلی و سر شدن سطحی رویه آسفالت

تمامی موارد گفته شده،  بسیار با اهمیت است و در صورت بروز هر یک از آن‌ها، باید با مجریان خدمات آسفالت روزبه شن تماس بگیرید تا به بهترین نحو اقدامات لازم را جهت بهسازی و آسفالت انجام دهند.

021-44847465 | 038-33355116 | 09128468397 | 09133830918

 مرمت و بهسازی آسفالت

 مرمت و بهسازی در  در معنای تعمیر سطح رویه آسفالت است که بسیار  بااهمیت تعریف شده است. انواع مرمت و بهسازی مانند لکه‌گیری، ترمیم ترک‌‌ها و برش‌ها، درزگیری و پر کردن چاله‌ها هستند که متخصصان روزبه شن به بهترین شکل نسبت به ترمیم نقاط خراب آسفالت اقدام می‌کنند. تمامی مراحل هر یک از ترمیم‌ها نیاز به کارشناس آگاه به کار و با تجربه دارد تا بتوانند مرمت و بهسازی را با انواع روش زیر به بهترین نحو انجام دهند:

 • روکش آسفالتی
 • وصله عمقی
 • وصله سطحی
 • پر کردن چاله
 • درزگیری آسفالت پشت بام

روش‌هایی جهت درزگیری آسفالت پشت بام و جلوگیری از ترک و شکاف وجود دارند که کارشناسان امر روزبه شن نسبت به آن موارد واقف هستند. درزگیری آسفالت پشت بام به منظور آب بندی و عایق کردن سقف انجام می‌شود که به نوع خود در امر ساختن سازه بسیار با اهمیت است. برای اجرای درزگیری ابتدا باید محل و عمق شکاف‌ها را مشخص کرد. سپس باید محل مورد نظر را پاک سازی کنید تا آلودگی مانع جذب مواد درزگیری آسفالت نشود.

درزگیری آسفالت با قیر و پلیمر

قیر و پلیمر به عنوان دو عایق عمل می‌کنند. جوری که شاهد هستید که در بسیاری از موارد برای مرمت و اصلاح آسفالت از قیر استفاده می‌شود. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته آسفالت با قیر پلیمری و همچنین ماستیک توسط شرکت روزبه شن با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت انجام می‌شود. استفاده از این دو ماده هزینه‌های مصرفی را به شدت کاهش داده و موجب بهبود عملکرد باربری آسفالت می‌شود.

درزگیری آسفالت در تهران

تهران به عنوان پایتخت کشور، به عنوان شلوغ ترین و پر تردد ترین شهر ایران نیز شناخته می‌شود. به همین منظور، آسفالت راه‌ها و جاده‌ها به دلیل ترافیک بیش از حد این شهر موجب خرابی‌هایی می‌شود که ترمیم آن نیازمند پیمانکاران مجرب روزبه شن و مصالح با کیفیتی است که فواصل بین خرابی‌ها را افزایش دهد.

نحوه درزگیری آسفالت

از آن جایی که ترک خوردگی و ایحاد شکاف در سطح آسفالت، نیازمند مرمت و بهسازی است، درزگیری هم نیز یکی از روش‌های نگهداری آسفالت است. اجرای نحوه درزگیری آسفالت به دست مهندسان روزبه شن انجام می‌شود. جهت هماهنگی و مشاوره نحوه درزگیری آسفالت نی‌توانید با مشاوران روزبه شن تماس بگیرید. درزگیری به دو روش مدرن(آب بندی و ترمیم ترک) و روش سنتی (لکه گیری و چاله پرکنی) انجام می‌شود.