شرکت روزبه شن تولید کننده نشانگر بتنی | مارکر بتنی با کیفیت بالا و قیمت مناسب آماده ارائه بهترین محصولات با انواع تیتراژ ها و تحویل در سراسر کشور می باشد، همچنین شرکت روزبه شن بصــــــورت تخصصی و ویژه دال بتنی پیش تنیده هالوکور رائه میدهد.

برای خرید محصولات نشانگر بتنی | مارکر بتنی با کیفیت و قیمت مناسب با شرکت روزبه شن تماس حاصل فرمایید

شماره تماس :

021-44847465 | 038-33355116 | 09128468397 | 09133830918

نشانگر بتنی

از نشانگرهای بتنی پیش ساخته به طور کلی برای مکان یابی و شناسایی کابل های برق و انواع خدمات تاسیساتی که در زیر زمین پنهان شده اند، استفاده می شوند و هم چنین برای علامت گذاری مرز ها و بقیه نقاط مرجع هم استفاده می شود. نشانگر بتنی | مارکر بتنی یک نشانگر فیزیکی است که شروع یک مرز زمینی یا تغییر در یک مرز، مخصوصا تغییر جهت یک مرز را به خوبی مشخص می کند. در قدیم که نشانگر بتنی | مارکر بتنی وجود نداشتند از ستون های سنگی، چوبی و غیره استفاده می کردند. نشانگر بتنی یا مارکر بتنی یا تیرک های شناسایی از بتن های پیش ساخته مطابق با استاندارد های خاص تولید می شوند. این نشانگرها را می توان به اندازه های دلخواه تولید کرد زیرا ان ها در طیف وسیعی از اندازه های استاندارد در دسترس هستند. قدیمی ترین نشانگر بتنی | مارکر بتنی شناخته شده، در استان جیانگ سو چین و برای سال 12 بعد از میلاد است. در تایلند باستان، نشانگرها از جنس سنگ بودند و محدوده معبد بودایی را مشخص می کردند. بعضی ان ها دارای کتیبه هایی هستند که راجع به تاریخ معبد توضیح می دهند. در مصر باستان هم از نشانگر ها به عنوان ستون های مرزی آخناتون استفاده می شد. در دین روم باستان هم به عنوان خدای حامی نشانگر های مرزی پرستش می شد. و هم چنین یک قانون رومی وضع شده بود که بر ان اساس سنگ های مرزی در اطراف ملک های خصوصی افراد وجود داشت و هر کس این سنگ ها را جابه جا می کرد به حکم اعدام محکوم می شد.

نشانگر بتنی

کاربردهای نشانگر بتنی پیش ساخته

همان طور که قبلا به آن اشاره کردیم یکی از کاربرد های  نشانگر بتنی | مارکر بتنی پیش ساخته برای مکان یابی و شناسایی تاسیساتی مانند فیبر نوری، لوله های انتقال آب، لوله های نفت، کابل های برق و تاسیسات دیگری که در زیر زمین پنهان شده اند، است. با توجه به نوع تاسیساتی که در زیر زمین وجود دارد، نشانگر های بتنی با رنگ مشخصی، رنگ امیزی می شوند برای مثال نشانگرهای قرمز، نشان دهنده عبور فیبر نوری است، نشانگرهای زرد، نشان دهنده لوله های انتقال نفت و گاز است و نشانگرهای ابی نشان دهنده لوله های انتقال هستند. فاصله بین دو نشانگر اکثر اوقات یک کیلومتر در نظر گرفته می شوند مارکر بتنی و روی ان ها توضیحاتی در مورد نوع تاسیسات، متراژ و اطلاعات دیگر نوشته می شود. در قدیم، خیلی از خط های آب، نفت، کاز، مخابرات و غیره که از زیر زمین عبور داده شده بودند، بر اثر اجرای پروژه های جدید در نزدیکی ان ها یا روی ان ها، آسیب می دیدند که علاوه بر این که باعث قطعی این خط ها می شدند، باعث خسارت های سنگین مالی هم می شدند. برای مثال یک بیل مکانیکی زمان گود برداری بدون این که بداند، به خط لوله انتقال اب اسیب می زد و ان را قطع می کرد. به همین خاطر و برای جلوگیری از اسیب دیدن کابل های برق و مخابرات و خط های انتقال که در زیر زمین وجود دارند، بر روی سطح زمین و در بالای مسیر اجرای پروژه از نشانگر بتنی استفاده می شود تا به دیگران هشدار بدهد که مواظب این خط ها و کابل ها باشند. یکی دیگر از کاربرد ان ها این است که مانند یک راهنما عمل کرده و به ما کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان و با سرعت لازم خط ها، کابل ها و مسیر خط  پروژه را پیدا کنیم و تغییرات مورد نیاز یا تعمییرات را انجام دهیم.

کاربردهای نشانگر بتنی پیش ساخته

مشخصات این نشانگرها

نشانگرهای بتنی پیش ساخته معمولا دارای ابعادی بین 30 تا 50 سانتی متر هستند و ارتفاع ان ها نیز بین 1 تا 2 متر است و هم چنین سطح مقطع این نشانگر ها هر چه به سمت نوک ان پیش می رود، کوچک تر می شود. گاهی اوقات به نشانگر بتنی | مارکر بتنی ، به دلیل داشتن یک لوله جهت برای تست خطی که دارند به ان ها تست پوینت هم می گویند. این لوله ها از کف نشانگر تا دیوار های جانبی ان ها ادامه دارد و به کمک یک دریچه، امکان دسترسی به خط را فراهم می کند. این غلاف لوله ای شکل معمولا از جنس پلی اتیلن است. جنس بدنه ان ها از بتن مسلح با عیار 400 کیلوگرم در متر مکعب ساخته می شود. نسبت آب به سیمان بتنی که برای تیرک های شناسایی استفاده می شود بین چهل صدم تا چهل وپنج صدم می باشد که به همراه روان کننده های کربوسیلاتی استفاده می شود. مارکر بتنی شناسایی باید حداقل پنج روز قبل از بارگیری عمل آوری شوند تا مقاومت لازم را برای جابه جایی و نصب داشته باشند. مارکر بتنی

مارکر بتنی

مارکر های (نشانگرهای) بتنی پیش ساخته چه مزایایی دارند؟

  • در محل مورد نظر به سرعت اجرا شده و نیازی به انجام دادن کار های عمرانی داخل سایت ندارند.
  • به علت وزنی که دارند امکان این که به سرقت بروند ندارند و ان ها را نمی شود بازیافت کرد.
  • نشانگر ها دوام و عمر طولانی دارند.
  • نشانگر های بتنی نسبت به نشانگر های فلزی قیمت بسیار پایین تری دارند.
  • نشانگر های بتنی نسبت به نشانگر های درجا کیفیت ساخت بالاتری دارند.

 

مارکر های (نشانگرهای) بتنی پیش ساخته چه مزایایی دارند؟

مارکر بتنی

مارکر بتنی به نام دیگر مارکر بتنی در صنعت ساختمانی به جهت مشخص کردن مسیر لوله‌های گاز و نفت، کانال‌ها و فیبرهای نوری مورد استفاده قرار می‌گیرد. مارکر بتنی به صورت پیش ساخته توسط شرکت روزبه شن تولید و عرضه می‌شود. منظور استفاده از این مارکرهای بتنی، جلوگیری از آسیب دیدگی لوله‌ها و کابل‌های در مسیر انجام عملیات است.

انواع نشانگر بتنی

تنوع رنگی در نشانگرهای بتنی باعث شده که هر رنگ مختص یک عملیات خاص باشد. نشانگرهای بتنی به سه رنگ آبی، زرد و قرمز وجود دارند که هر رنگ برای عملیات مربوط به عوامل زیر است:

  • نشانگر بتنی آبی ویژه‌ لوله‌هایی برای انتقال آب است.
  • نشانگر بتنی زرد مخصوص لوله‌های انتقال نفت و یا فرآورده‌های آن است.
  • نشانگر بتنی قرمز مشخص کننده مسیر فیبر نوری است.

جنس نشانگر بتنی

نشانگرهای بتنی همان‌طکر که از نامشان پیداست از بتن ساخته شده‌اند و بسیار سنگین هستند. قالب و شکل‌ آن‌ها توسط پیمانکاران شرکت روزبه شن قالب بندی و بتن ریزی می‌شوند.  ارتفاع آن بین یک تا دو متر و قاعده آن دارای ابعاد ۲۰ تا ۵۰ سانتی متر است. انجام عملیات ساخت مارکر پیش ساخته باید در کارخانه و با عیار ۳۵۰ انجام شود تا محصول تولید شده با رعایت تمامی استانداردها به مشتری عرضه شود.

تیرک شناسایی

تیرک شناسایی نام دیگر مارکر پیش ساخته است. این نشانگرها به تشخیص کارفرما و مهندسان مجرب روزبه شن با توجه به عملیات و نیاز فنی پروژه با فاصله‌های گوناگون در کنار هم قرار می‌گیرند و از آسیب دیدن به لوله وکانال‌ها نیز جلوگیری می‌کند. به دلیل سرقت انواع فلزی آن نیز امروزه به دونوع سبک و سنگین و تحت عنوان نشانگر بتنی در صنعت ساخت و ساز شناخته می‌شود.

قیمت نشانگر بتنی

نشانگرهای بتنی یک نوع مصالح ساختمانی جهت مرزبندی و مشخص کردن یک محدوده و هشدار نسبت به نزدیک شدن به آن منطقه، هستند. شرکت روزبه شن عملیات تولید نشانگرهای بتنی پیش ساخته را با بهترین کیفت و ارائه خدمات در اختیار عموم مردم قرار می‌دهد. برای اطلاع از قیمت و کاربرد انواع مارکر بتنی می‌توانید با مشاوران روزبه شن تماس بگیرید.

نشانگر بتنی پیش ساخته روزبه شن 3 نشانگر بتنی پیش ساخته روزبه شن