زیرسازی آسفالت - روزبه شن (1)

شرکت روزبه شن با تجربه چندین ساله در زمینه اجرای خدمات آسفالت، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان در سراسر کشور می باشد، تعهد انجام با کیفیت کار در دستور کار روزبه شن بوده و تا به حال از این امر عقب نشینی نکرده ایم. از دیگر خدمات روزبه شن می توان به روکش آسفالت اشاره کرد.

برای اجرای زیرسازی آسفالت با کیفیت و قیمت مناسب با شرکت روزبه شن تماس حاصل فرمایید

شماره تماس :

021-44847465 | 038-33355116 | 09128468397 | 09133830918

یکی از مراحل ساخت راه ها و جاده ها زیرسازی آسفالت است. قبل از آسفالت کردن راه ها باید شرایط محل را به خوبی ارزیابی کرد و بعد آسفالت اجرا شود تا از اسیب زدن به ان جلوگیری شود و آسفالت بتواند در مدت زمان طولانی، کارایی لازم را داشته باشد و دچار ترک یا فرورفتگی نشود. زیرسازی آسفالت جاده ها، راه ها و خیابان ها با ماشین الات گریدر و غلطک انجام می شوند. مصالحی که در زیرسازی استفاده می شود شامل مخلوط و بیس و قلوه سنگ و سیمان و آهک ودیگر مصالح است. از انجایی که زیرسازی نقش اساسی در پروژه های جاده سازی و راه سازی دارد و از مهم ترین عملیات هایی است که پیمانکاران راه و ساختمان ان را اجرا می کنند یک شرکت پیمانکاری باید در تمامی زمینه های شناخت و محاسبه عملیات در زیرسازی تخصص کافی و اطلاعات ویژه داشته باشند.

مراحل زیرسازی آسفالت

بعضی از شرکت های پیمانکاری فقط قسمتی از مرحله های ساخت راه و جاده را انجام می دهند. در دنیای امروز بیشتر راه ها از دو بخش زیرسازی و روسازی تشکیل می شوند. در راه سازی بدنه اصلی راه و جاده از شن و ماسه ساخته شده است و زیرسازی آسفالت دارای دو لایه زیراساس و اساس راه می باشد. مراحل زیرسازی آسفالت شامل:

  • ابتدا باید با خاکریزی و خاکبرداری پستی و بلندی های محل مورد نظر را از بین برد.
  • دمای هوا در زمان اجرای زیرسازی آسفالت در محل مورد نظر نباید بیش از اندازه سرد یا مرطوب باشد.
  • با توجه به شرایط اب وهوایی و شرایط سطح مورد نظر و مقدار و نوع قیری که مصرف می شود باید یک لایه قیر با ویسکوزیته کم، برای افزایش چسبندگی سطح آسفالت به زمین استفاده شود.
  • اگر سطح زیرین از قبل آسفالت شده است، اول باید سطح آسفالت کامل تمیز و خشک شود تا آسفالت جدید بتواند به سطح قبلی چسبندگی لازم را پیدا کند.

پیمانکار باید به نکات لازم و ضروری مثل میزان رطوبت، مقاومت در مقابل ضربه، صیقلی شدن و سایش و هم چنین استحکام و میزان قدرت پیوند با قیر توجه لازم را داشته باشند.

زیرسازی با استفاده از ژئوسل

یکی از روش های جدید در زیرسازی آسفالت استفاده از ژئوسل است. ژئوسل ها به عنوان سیستم های محصور سلولی شناخته می شوند که ساختار های سلولی لانه زنبوری سه بعدی هستند که زمانی که با خاک فشرده پر می شوند تبدیل به یک سیستم محبوس می شوند. به حالت اکسترود شده از مواد پلیمری به نوار هایی که به صورت سری اولتراسونیک به یکدیگر جوش داده شده اند، نوار ها منبسط می شوند تا دیواره های سفت (بافت دار و سوراخ دار) یک تشک سلولی سه بعدی انعطاف پذیر را در زیرسازی تشکیل دهند. زمانی که با خاک پر می شوند، یک شکل ترکیبی جدید از فعل و انفعالات سلول با خاک ایجاد می شود. محصور شدن سلولی حرکت جانبی ذرات خاک را کاهش داده و در نتیجه تراکم را حفظ می کند و تشکی سفت را تشکیل می دهد و بارها را در منطقه وسیع تری توزیع می کند. ژئوسل های ساخته شده از پلیمر های پیشرفته که به طور سنتی  در حفاظت از شیب و کاربرد های حفظ زمین استفاده می شوند، برای پشتیبانی طولانی مدت بار جاده ای و راه آهن استفاده می شوند. کاربرد های ژئوسل شامل: برای زیرسازی آسفالت یا همان تثبیت بستر جاده، برای پشتیبانی از لوله ها و فاضلاب، برای استفاده در مسیر رودخانه های اب کم عمق، برای حفاظت از شیب و سد، برای تثبیت زیربنای راه آهن و جلوگیری از رانش زمین می باشد.

زیرسازی آسفالت - روزبه شن (2)

برای اجرای زیرسازی آسفالت با کیفیت و قیمت مناسب با شرکت روزبه شن تماس حاصل فرمایید

شماره تماس :

021-44847465 | 038-33355116 | 09128468397 | 09133830918

خاکبرداری پیش از اجرای آسفالت

اجرای آسفالت مقدماتی دارد. آسفالت باید بر روی سطحی استاندارد اجرا شود تا مدت زمان بیشتری بدون ترک و جابه جایی باشد و در مقابل نشست مقاوم شود. اغلب در خاک برداری پیش از اجرای آسفالت، ضخامتی حدود ۲۰ تا ۶۰ سانتی متر را از خاک برمی‌دارند. میزان این ضخامت به کیفیت خاک بستگی دارد. خاک برداری پیش از کار اغلب در خصوص خاک های نرم انجام می‌شود. این امر با توجه به نیازهایی که به ابزار آلات مختلف دارد، نیازمند هزینه است. در صورت انجام خاک‌ برداری قبل آسفالت می‌توانید از مهندسان مجرب روزبه شن کمک بگیرید.

خاک ریزی پیش از اجرای آسفالت

خاک ریزی بعد از مرحله‌ی خاک برداری انجام می‌گیرد. این مرحله خاک را استانداردتر می‌کند. در مرحله‌ی خاک ریزی خاکی متشکل از چند لایه‌ به سطح اضافه می‌شود. آب پاشی و کوبش برای ثابت نمودن لایه‌های جدید خاک انجام می‌گیرد. در این عمل نیز برای حمل لایه های خاک و اجرای عملیات به ماشین آلات و ابزارهایی نیاز است. که روزبه شن تمامی دستگاه‌های خاک‌ ریزی را در اختیار دارد و در سراسر کشور آماده خدمات رسانی به صورت کاملا تخصصی است.

مراحل زیر سازی آسفالت

مراحل زیر سازی آسفالت باید به درستی و طبق استانداردها انجام شود تا آسفالت به درستی نقش خود را ایفا کند. اهمیت این مرحله در مقاومت آسفالت بسیار بالا است. این مراحل در افزایش عمر آسفالت موثر هستند. مراحل زیرسازی شامل خاک ریزی و خاک برداری و رفع نا همواری‌ها، قیر ریزی برای چسبندگی میان آسفالت و زمین و… می‌باشد.

دتایل زیر سازی آسفالت

به طور کلی در زیر سازی آسفالت لایه هایی به کار می‌رود. این لایه‌ها شامل زیر اساس، خط سابگرید، خاک های متراکم ۹۰ تا ۱۰۰ درصد ، راکفیل یا همان لایه‌های خاک ریز سنگی ، بستر تقویتی و بستر طبیعی خود زمین می‌شود. تراکم این لایه‌ها به میزان ترافیک مسیر بستگی دارد و با توجه به آن کاربرد دارند. اگر در ایجاد این لایه‌ها با استاندارد پیش رویم، در پایان کار می‌توانیم آسفالتی مقاوم داشته باشیم. کارشناسان با تجربه روزبه شن به زیر سازی آسفالت توجه زیادی نشان می‌دهند و این کار را در اولین فاکتور انجام عملیات و اجرای آسفالت قرار داده‌اند.

هزینه زیر سازی آسفالت

هزینه زیرسازی آسفالت با توجه به تورم متغیر است و در واحد متر مربع بیان می‌شود. هزینه‌ی زیر سازی آسفالت با توجه به کیفیت مصالح به کار رفته، بین ۶۰ هزارتومان تا ۶۵ هزار تومان در هر متر مربع متغیر می‌باشد. ماشین آلات  و مصالح به کار رفته نقش مستقیمی در هزینه‌ی نهایی زیر سازی آسفالت دارند‌. متخصصان روزبه شن با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، تمام هزینه‌های جانبی و اضافه را کاهش داده و به شما در راستای بهینه سازی راه‌ها و جاده‌ها کمک می‌کند.

لایه‌های زیرسازی آسفالت

بیشتر لایه های زیر سازی آسفالت توسط غلطک و گریدر انجام می‌شود. لایه‌های زیر سازی آسفالت از بالا به پایین شامل اساس، زیر اساس، ساب گرید، راکفیل، بستر تقویتی و بستر طبیعی می باشد. در اغلب این لایه‌ها از انواع سنگ‌ها و خاک‌ها استفاده می‌شود‌. لایه‌های زیر ساز آسفالت در کیفیت‌های مختلف موجود هستند‌.

قیمت زیر سازی راه

زیر سازی راه با مصالح مخلوط و مصالح بیس انجام می‌شود. زیر سازی با مصالح بیس نیازمند هزینه‌ی بالاتری می‌باشد. زیر سازی با مصالح مخلوط بین متر مربعی  ۵۵ هزار تومان تا ۶۰ هزارتومان انجام می‌گیرد. زیر سازی راه با مصالح بیس هر متر مربع ۶۵ هزارتومان می‌باشد. با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید می‌‌توانید مصالح مناسب را انتخاب کنید.

مراحل زیر سازی جاده

اولین مرحله برای انجام این عمل، از بین بردن پستی و بلندی‌های زمین است. دومین مرحله‌ی زیرسازی پخش کردن قیر به عنوان لایه چسبنده است. توجه داشته باشید تمامی مراحل زیر سازی باید در هوایی که نه سرد است و نه مرطوب انجام شود تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. در صورت آسفالت بودن سطح زیرین، برای چسبندگی لایه‌ی جدید باید سطح آسفالت قبلی کاملا خشک و تمیز باشد. تمامی مراحل آسفالت کردن راه‌ها توسط مهندسان و راه‌سازان روزبه شن صورت می‌گیرد. شرکت روزبه شن چندین سال در صنعت راه تجربه دارد و می‌توانید به راحتی جهت مشاوره با متخصصان روزبه شن ارتباط بگیرید.

برای اجرای زیرسازی آسفالت با کیفیت و قیمت مناسب با شرکت روزبه شن تماس حاصل فرمایید

شماره تماس :

021-44847465 | 038-33355116 | 09128468397 | 09133830918