انواع بتن

انواع بتن | ده ها نوع بتن برای نیازهای مختلف ساختمان سازی در بازار موجود است. هر کدام از این بتن ها کاربرد های مخصوص به خودشان را دارند که در قسمت های مختلف پروژه های عمرانی استفاده میشود. فکر عوام عمومی در این زمینه به این صورت است که تمامی بتن ها به یک شکل هستند و کاربرد همه نیز یکسان است اما به این صورت نبوده، در زیر تعدادی از انواع رایج بتن مورد استفاده در زیرساخت های مدرن ذکر شده است.

برای دریافت قیمت قطعات بتنی پیش ساخته با درصد تخفیف بالا با شرکت روزبه شن تماس حاصل فرمایید

شماره تماس :

021-44847465 | 038-33355116

09128468397 | 09133830918

پیشنهاد ویژه برای شما : دال بتنی پیش تنیده هالوکور 

بتن معمولی

بتن معمولی یکی از محبوب ترین اشکال بتن است. یک مخلوط معمولی شامل سیمان، ماسه و سنگدانه های درشت مخلوط با مقادیر مشخصی آب است. زمان گیرش تقریباً 90-30 دقیقه با مقادیر قدرت 1450-5800 psi دارد. در 28 روز پخت، 75 تا 80 درصد استحکام کل به دست می آید و پس از 90 روز، 95 درصد به دست می آید. برای شناخت انواع بتن همراه ما باشید

بتن با کارایی بالا

بتن با کارایی بالا در مقایسه با بتن معمولی استحکام، کارایی و دوام بالاتری دارد. دارای خواص مکانیکی طولانی مدت و استحکام در سنین پایین است. این نوع از بتن می تواند فشارهای زیاد را تحمل کند و در برابر خزش و انقباض مقاوم است که ترک خوردگی را به حداقل می رساند. محدوده قدرت بین 10000-15000 psi است.

مطلب قبلی : تولید و کاربرد بتن در ساختمان سازی

بتن آرمه

بتن مسلح یا بتن آرمه، از اشکال مختلف فولاد به عنوان تقویت کننده برای ساختار بتن استفاده می کند. ترکیب بتن (با مقاومت فشاری بالا) و فولاد (با مقاومت کششی بالا) به بتن مسلح خواص مقاومتی منحصر به فردی می دهد. بتن مسلح ظرفیت تحمل انواع تنش ها را در هر نوع ساختمانی دارد.

انواع بتن - روزبه شن

بتن پیش ساخته

بتن پیش ساخته یکی دیگر از انواع بتن های موجود در بازار است که در یک محیط کنترل شده بتن را به درون قالب می ریزند. پس از سفت شدن کامل و پایان فرآیند قالب گیری، به محل ساخت و ساز منتقل می شوند. مرحله پخت تحت شرایط خاصی که دما و رطوبت در آن کنترل می شود، اتفاق می افتد. پخت با بخار گاهی اوقات برای تولید محصولات پیش ساخته با استحکام بالا با زمان پخت کمتر استفاده می شود.

پیشنهاد ویژه برای شما : باکس بتنی پیش ساخته

بتن سبک

بتن سبک شامل هر نوع بتن با چگالی کمتر از 240 کیلوگرم بر متر مکعب است. بتن سبک شامل بتن سنگدانه سبک، بتن فوم دار و بتن هوادهی اتوکلاو شده است. بتن سبک معمولاً توانایی های حرارتی و مقاومت در برابر آتش را بهبود می بخشد. با این حال، بیشتر مستعد خزش و انقباض است.

بتن عبوری

بتن عبوری اجازه می دهد تا هوا یا آب از طریق یک سری سوراخ ها یا حفره های ایجاد شده در بتن به گردش درآید. آب می تواند به طور طبیعی تخلیه شود و امکان تخلیه آب های سطحی و دوباره پر کردن آب های زیرزمینی را فراهم کند. این یک ماده با ویژگی کم ضربه است که از کیفیت آب محافظت می کند و در ساخت و سازهای پایدار استفاده می شود.

بسته به اینکه شما چه اهدافی را از ساخت و ساز دنبال می کنید و چه نیازهایی دارید، باید یک یا چند نمونه از بتن های ذکر شده را برای کار ساخت و ساز خود انتخاب نمایید. طبیعتا نیاز سازه ای مانند پل ها و بزرگراه ها، با نیاز یک ملک مسکونی برای انتخاب بتن متفاوت است و باید فاکتورهای مختلفی را در این خصوص مدنظر قرار داد.

در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد خرید بتن و قیمت قطعات بتنی پیش ساخته، دال بتنی پیش ساخته ، می توانید با کارشناسان ما در بخش پشتیبانی روزبه شن تماس بگیرید

021-44847465 | 038-33355116

09128468397 | 09133830918

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است