شرکت روزبه شن با تجربه چندین ساله در زمینه اجرای خدمات آسفالت، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان در سراسر کشور می باشد، تعهد انجام با کیفیت کار در دستور کار روزبه شن بوده و تا به حال از این امر عقب نشینی نکرده ایم. از دیگر خدمات روزبه شن می توان به توپکا آسفالت اشاره کرد.

برای اجرای جدول بندی خیابان با کیفیت و قیمت مناسب با شرکت روزبه شن تماس حاصل فرمایید

شماره تماس :

021-44847465 | 038-33355116 | 09128468397 | 09133830918

در این مقاله می خواهیم انواع جدول بندی خیابان ها و کوچه ها رو توضیح دهیم. جدول بندی برای تقسیم محوطه به خیابان های اصلی وفرعی، فضای سبز و پیاده رو ها و جمع اوری های سطحی انجام می شود. جدول بندی شامل: نهری، کاینو، کتابی و تک جدول تقسیم می شوند. در هر یک از این موارد باید جزییات اجرایی و نحوه ی اجرای عملیات، در نقشه های اجرایی و مشخصات فنی ذکر شود و سپس عملیات جدول بندی خیابان اجرا شود. در جدول بندی خیابان از قطعات بتنی پیش ساخته استفاده می شود و در بعضی موارد هم با توجه به شرایطی که داریم می توانیم از بتن درجا استفاده کنیم و هم چنین در جدول بندی خیابان برای زیر لایه از مصالحی هم چون شن و ماسه و سنگ های شکسته استفاده می شود. جنس جدول ها هم از بتن و یا سیمان پرتلند و یا بتن اسفالتی و گاهی اوقات از گرانیت و فولاد هم ساخته می شوند. جدول ها از نظر اندازه به دو مدل کوتاه و بلند تقسیم می شوند. نکته ای که در جدول بندی باید مورد توجه قرار گیرد این است که درسته که از ان به صورت سر پوشیده برای جمع اوری اب های سطحی استفاده می شود ولی باید در فاصله های معین و براساس نقشه های اجرایی اجرا شوند، و برای دریچه های تخلیه و جمع اوری اب هایی که از شستشوی خیابان ها و اب های باران به صورت دریچه های افقی، عمودی و یا ترکیبی از هر دو استفاده می شوند.

روش اجرای جدول بندی خیابان

پیمان کاران ابتدا محور خیابان ها و پیاده رو ها را میخکوبی کرده و بعد از انجام ارزیابی و با توجه به خطوط پروژه اقدام به خاک برداری محل جدول بندی ها می کنند و مسیر دقیق جدول ها در خطوط مستقیم و قوس ها هم باید با رنگ مشخص شوند و هم چنین جدول ها بایستی روی پی محکم و مقاوم اجرا گردند ودر مکان هایی که به علت تراز زمین و نامناسب بودن خاک زیر پی، خاک برداری نتوانیم انجام دهیم باید بعد از خاک برداری تا تراز مورد نظرمان را با مصالح مناسب مثل سنگ و ملات یا شفته زیر سازی کنیم. گاهی اوقات به دلیل این که ارتفاع جدول بندی خیابان یکنواخت نیست و نمی توانیم از جدول های پیش ساخته استفاده کنیم باید از جدول سازی با بتن درجا استفاده کنیم.

برای اجرای جدول بندی خیابان با کیفیت و قیمت مناسب با شرکت روزبه شن تماس حاصل فرمایید

شماره تماس :

021-44847465 | 038-33355116 | 09128468397 | 09133830918

پیاده رو سازی

به تمامی راه هایی که در کنار محوطه ساختمان ها و راه های ارتباطی که عبور ماشین الات روی ان ممنوع باشد و دارای جدول بندی خیابان باشد پیاده رو می گویند. که این عملیات شامل دو قسمت رو سازی و زیر سازی است. برای زیر سازی اول باید خاک برداری را براساس نقشه های اجرایی تا رسیدن به تراز مورد نظر و رسیدن به زمین با مقاومت کافی ادامه دهیم. گاهی اوقات زیر سازی پیاده روها با شفته اهکی که شامل مصالح موجود در خاک برداری است ساخته نمی شود بلکه با توجه به نوع خاک محل و میزان رس موجود در ان، اهک به مخلوط اضافه می شود و در نتیجه مختلط شدن، یون های کلسیم موجود در اهک توسط ذرات رس جذب شده و این ذرات بزرگ تر و سخت می شوند. هر چه درجه حرارت محیط بیشتر باشد شفته اهکی زودتر وسریع تر می گیرد و به همین دلیل در مناطق گرم بهتر است که از ان استفاده شود. در زیر سازی با بلوکاژ سطح پیاده رو را با چیدن قلوه های بزرگ به ضخامت 20 تا30 سانتی متر پوشانده می شود و برای پر کردن جاهای خالی، شن و ماسه ریز دانه روی این قلوه سنگ ها ریخته وبرای متراکم کردن ان حسابی کوبانده تا فضای خالی کاملا پر شود و تمامی سطوح را بپوشاند و بیشتر از این روش در موارد کم اهمیت استفاده می شود. رو سازی برای حفاظت و پوشش پیاده روها در مقابل فرسایش صورت می گیرد که روش های مختلفی از جمله اسفالت، فرش های موزاییکی و یا سیمانی و بتن درجا و جدول بندی خیابان می توان استفاده کرد.